Jak komunikovat pomocí aplikace Meet

Osobní účty nabízejí omezenou aplikaci Hangouts - https://hangouts.google.com/?authuser=1

U sebe můžete Hangouts najít mezi aplikacemi v pravém horním rohu, po přihlášení do googlu. Podobná, ale výkonnější aplikace Meet je dočasně uvolněna pro školy, protože se tam může sejít přes 200 účastníků, ale funguje to stejně. Chce to po Vás povolit mikrofon a video. Video není nutné.

Informace naleznete na níže uvedených odkazech a můžete si to také vyzkoušet i doma. Pokud děti pracují přes telefon a tablet- bude potřeba nainstalovat Hangouts Meet do telefonu- nabídne se to automaticky, jakmile kliknou na pozvánku do konference. Takže pokud máte aplikaci pro kontrolu Google Family link, musíte to dětem povolit, jinak to nepůjde nainstalovat.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.meetings&hl=cs

https://support.google.com/hangouts/answer/2944865?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=cs

https://gsuite.google.cz/intl/cs/products/meet/

Toto samozřejmě není nutné. Jen mě napadlo, že se někdy žáci potřebují na něco zeptat osobně a toto by mohla být dobrá cesta. Samozřejmě budu dál na Učebně. Každý den založím i konferenční místnost. Žáci do ní budou moci vstoupit a hovořit se mno přímo, nebo mi psát do chatu. Jediné, co se musí naučit je, jak povolit a zakázat mikrofon. Pokud nechcete, aby povolili obraz, tak jim to zdůrazněte.

Dnes nás na konferenci bylo pět. Vyzkoušíme příští týden a uvidíme, zda ta aplikace zvládne 28 lidí, a jak moc to bude padat. Kdybyste měli jakýkoliv dotaz, volejte.

Přeji Vám pěkný víkend a moc Vám děkuji za spolupráci.

Mnoho zdraví celé Vaší rodině přeje Vaše paní učitelka Milena.

PS:

Family link pro rodiče: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.kids.familylink&hl=cs

Family link pro děti a teenagery: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.kids.familylinkhelper&hl=cs